Scubani
Scubani
Scubani
Scubani
Scubani Scubani Scubani
TMX-owe 4 dni na Helu
W weekend Bożego ciała poraz kolejny pojechaliśmy na Półwysep Helski celem poznawania i odkrywania bałtyckich wraków.To co rzuca na kolana to fakt, że za każdym razem kiedy tam jedziemy  na wraki mam nadzieje że wróce nurkowo spełniony z odpowiedziami na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących takiego czy innego wraku .......,niestety jest dokładnie odwrotnie po każdym powrocie i wymianie doświadczeń z kolegami -znów chcemy wracać i myśle że tematów nurkowych spokojnie wystarczy na następnych kilka lat.Chyba niema lepszego miejsca jeśli chodzi o wraki jak nasze morze.....

Nurkowania realizowaliśmy przedewszystkim na trymiksach- w naszej grupie właściwie niema nikogo kto wpadłby na pomysł by nurkować poniżej 40 metrów na powietrzu-szczególnie w warunkach bałtyckich.
Kolejne nurkowania trymiksowe sprawiają że zaczynamy zauważac różnice juz między TMX-ami 18/35 a 18/45 i nie chodzi tu może zmniejszenie oporów oddechowych ale przedewszystkim o ilość szczegółow zapamiętanych z naszych nurkowań.Dekompresje planujemy w oparciu o Ratio Deco 1:1 i 1:2 co daje nam możliwość modyfikowania planu deco np.jeśli zdecydujemy się na skrócenie czasu dennego na skutek złych warunków pod wodą.
Zrozumienie tej metody planowania przez wszystkich członków zespołu daje komfort i sprawia ,że ryzyko pomyłki przy obliczeniach jest znacznie zredukowane.

Podczas nurkowań mieliśmy kilka nietypowych awarii automatów dekompresyjnych -ale o ich przebiegu i naprawach pod wodą pogadamy w kuluarach.

W nurkowaniach uczestniczyli
K.Szuster
P.Bałazy
A.Miller (WOLF)
A.Chróścicki (GUE)
Ł.Kowalski


W galerii kilka zdjęć oddających klimat bałtyku.


projekt i wykonanie: cms.com.pl